Domov Priporočamo Naj letošnje poletje težave z mehurjem postanejo preteklost

Naj letošnje poletje težave z mehurjem postanejo preteklost

Vnetje mehurja je eno najbolj razširjenih bolezenskih stanj med ženskami, s katero se vsaj enkrat v življenju sooči kar vsaka druga ženska. Zaradi relativno kratke sečnice so ženske veliko bolj dovzetne za okužbo sečil in zbolevajo kar 30-krat pogosteje kot moški.  

Ponavljajoča vnetja mehurja so še posebej pogosta pri ženskah v rodni dobi, a se pojavljajo tudi v menopavzi, ker lahko pomanjkanje estrogena vodi v tanjšanje sluznice sečnice in mehurja. S pogostim in pekočim uriniranjem ter bolečino v mehurju pa se nekatere ženske srečujejo mnogo pogosteje, zato je pomembno da se poučimo tudi o naravnih rešitvah vnetja sečil. 

Kateri so najbolj pogosti znaki okužbe sečil ali ‘prehlajenega mehurja’?  

Vsaka ženska si bo vnetje mehurja zagotovo zapomnila zaradi silno neprijetnih simptomov, ki močno vplivajo na kakovost življenja. To so močna in pogosta nuja po uriniranju, pekoč in boleč občutek med uriniranjem, neobičajno pogosta potreba po odvajanju zelo majhnih količin seča, bolečine v spodnjem delu trebuha, moten seč z močnim neprijetnim vonjem, nezmožnost uriniranja in pogosto tudi bolečina v medenici. 

Preprečevanje okužbe sečil – kaj pomaga? 

Če smo nagnjeni k vnetjem sečil, lahko veliko stori že sama preventiva. S pitjem zadostne količine vode si zagotovimo redno polnjenje mehurja in s tem redno odvajanje vode. Pomembno je tudi celotno in popolno praznjenje mehurja pri uriniranju. Dobro poznan ukrep, ki pomaga kot preventiva proti vnetju mehurja, je brisanje vagine v smeri od vagine proti anusu (in ne obratno), saj je razdalja med anusom in vagino kratka. S tem preprečimo vnos bakterij, predvsem Escherichia coli, od anusa do sečnice.  

Naravna pomoč, brez antibiotikov  

Zdravniki pri bakterijski okužbi sečnih poti najpogosteje predpišejo antibiotike, vendar se njihovemu jemanju lahko izognemo tudi s pomočjo narave. Pri lažjem vnetju sečnega mehurja si lahko pomagamo sami z naravnimi izdelki in prehranskimi dopolnili, saj pogosto jemanje antibiotikov lahko kljub hitremu in pozitivnemu učinku pri vnetju sečil slabo vpliva na splošno zdravje. Zaradi prekomernega predpisovanja antibiotikov se hitro širi tudi odpornost med bakterijami, zato uspešnost zdravljenja okužb sečil z antibiotiki upada. Najpogosteje okužbo sečil povzročijo prav bakterije vrste Escherichia coli, ki se pritrdijo na steno mehurja in so vzrok težav v 75 – 90 odstotkih primerov. Še dobro, da obstaja tudi mnogo alternativnih naravnih rešitev, ki delujejo hitro in učinkovito. 

Kako si lahko pomagamo sami? 

Kadar se soočamo z blažjim vnetjem sečil lahko posežemo po preverjenih prehranskih dopolnilih, ki nam hitro in učinkovito lajšajo težave in nam jih običajno svetujejo v lekarnah in specializiranih prodajalnah. Učinkovita prehranska dopolnila so tista, ki vsebujejo kombinacijo aktivnih učinkovin, med drugim D-manozo in rastlinske izvlečke, kot je na primer izvleček hibiskusa in drugi.  

Hibiskus deluje diuretično in pospešuje izločanje vode ter prispeva k optimalnemu delovanju sečil. Višnjevi peclji podpirajo zdravje spodnjega dela sečil in izločanje odpadnih snovi iz organizma. Zelo pomemben pa je tudi vitamina A, ki prispeva k vzdrževanju optimalne sluznice (sečil) in spodbuja delovanje imunskega sistema, ker je še posebej pomembno v času, ko se soočamo z vnetjem sečil.

 

 

 

© Vse pravice pridržane | Tridea d.o.o., Podkraj pri Zagorju 3A, 1410 Zagorje ob Savi