Slušni aparati so dandanes na voljo v različnih oblikah in zato lahko predstavljajo pravi modni okras človeka.
Priljubljen kos nakita je na primer kolibri, ki služi kot slušna naprava. Droben ptiček na majhnem ušesu je sicer videti precej velik in pisan, zato je primeren bolj za tiste, ki so navajeni biti v središču pozornosti. Nekateri raje izberejo kombinacijo slušnega aparata in predrtega ušesa. Obroček, ki je videti kot uhan, je na voljo v različnih barvah, zato ga uporabniki lahko lepo kombinirajo z ostalimi oblačili. Za moderno žensko so oblikovalci ustvarili slušni aparat kot iz znanstveno fantastičnega filma. Narejen je tako, da sprejme zvočne valove, ki prihajajo v napravo in proizvajajo dinamično grafiko. Dejansko lahko uporabnik vidi zvočne valove, medtem ko jih posluša. Podjetje Babelfisk se je domislil še ene zanimive ideje, in sicer očala, ki uporabljajo prepoznavanje govora z namenom, da ga prepišejo v govorjeno besedo. Kadar kdo komunicira z uporabnikom, očala z drobnim projektorjem črkujejo njegove besede točno pred njegovimi očmi. Nemalo žensk se raje odloči za ušesni dodatek, okrašen s Swarovski kristali, ki predstavlja lep okras ušesa. Nekoliko manjši in bolj diskreten je slušni aparat v leopardjem vzorcu, ki leži na zgornjem notranjem delu ušesa. Je tanek, lahek in nežen.
Ne pozabite, da se bo potrebno na slušni aparat navaditi, kar včasih traja precej časa. Nikar ne izgubite potrpljenja, temveč se potrudite, da boste lahko čim prej spet bolje slišali.
NEKAJ ZANIMIVIH DEJSTEV O SLUHU:
– Škržati imajo slušne organe v svojem želodcu, črički pa v kolenu.
– Komarji (moškega spola) slišijo s pomočjo tisočih drobnih dlačic, ki rastejo na njihovih tipalkah.
– Kače sicer nimajo ušes, ampak je njihov jezik občutljiv na zvočne vibracije.
– Med prvo svetovno vojno so na Eifflovem stolpu v Parizu imeli papige, ki imajo odlično razvit čutilo za zvok. Pernate živalce so slišale približevanje sovražnikovih letal veliko preden jih je zaslišalo človeško uho.
– Ušesno kladivce, nakovalce in stremence so najmanjše kosti v človeškem telesu.
– Uho sliši zvoke tudi med spanjem.
– Psi slišijo precej višje frekvence kot ljudje.
– Moški pogosteje oglušijo od žensk, saj pogosteje opravljajo poklice, ki so povezani z glasnejšimi zvoki, kar poškoduje njihov sluh.
– Zelo glasna glasba lahko povzroči težavo s sluhom.
– Najmanjši zvok, ki ga lahko slišimo je 0 decibelov. Motor reaktivnega letala znaša 120 decibelov, strel iz pištole pa 140. Osem urno izpostavljanje 90-im decibelom ali več pa že lahko poškoduje človeški sluh.
Vir foto: www.trendhunter.com